[vc_row][vc_column][vc_column_text]
29 вересня корпорація Microsoft представила щорічний звіт Digital Defense Report про тенденції в галузі кібербезпеки за останній рік.
Згідно із цим звітом, зловмисники почали використовувати нові методи атак, які маскують їхнє місцезнаходження та загрожують навіть самим захищеним об’єктам. Злочинні групи, націлені на підприємства державного сектору, перенесли свою інфраструктуру в “хмару”, щоб сховатися серед дозволених сервісів, а зловмисники розробили нові способи пошуку систем, вразливих для загроз викупу.
Атаки зловмисників стають все більш витонченими, оскільки ті обирають методи збору облікових даних та програм-вимагачів, а також все більшу увагу приділяють пристроям Internet of Things (IoT).
Серед найбільш значимих статистичних даних щодо цих тенденцій:
– У 2019 році в Microsoft заблокували понад 13 мільярдів шкідливих та підозрілих листів, з яких понад 1 мільярд були з URL-адресами, створеними з метою запуску фішинг-атаки на облікові дані.
– Найчастіше в період із жовтня 2019 року по липень 2020 року в Microsoft проводили операції з реагування на інциденти із використанням Ransomware.
– Найбільш поширеними методами атак, які були спрямовані на державні суб’єкти в минулому році, є розвідка, збір облікових даних, шкідливе ПЗ та експлойти у віртуальній приватній мережі (VPN).
– Загрози Internet of Things постійно розширюються та розвиваються. У першій половині 2020 року загальний обсяг атак збільшився приблизно на 35% порівняно з іншою половиною 2019 року.
З огляду на стрибок у витонченості атак за останній рік, як ніколи важливо вживати заходи для встановлення нових правил поведінки в кіберпросторі. Всі організації, чи державні установи або підприємства, інвестують у людей та технології, щоб допомогти зупинити атаки. Важливо, щоб люди були зосереджені на засадах, включаючи регулярне застосування оновлень безпеки, комплексні політики резервного копіювання та особливо, активацію багатофакторної аутентифікації (MFA).
Дані Microsoft показують, що тільки включення MFA запобігло б більшості успішних атак.
Джерело Microsoft
З питань придбання продуктів Microsoft звертайтеся до наших фахівців +380 (44) 355 07 70 або info@amica.ua
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]