Новости

Звіт Acronis про кіберзагрози: 2021 рік стане «роком вимагання»

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Звіт ґрунтується на авторському аналізі даних про атаки і погрози, зібраних центральними процесінговими центрами Acronis, які відстежують та досліджують кіберзагрози. Дані про шкідливі програми були зібрані більш ніж з 100 000 унікальних кінцевих точок по всьому світу.

Повний звіт містить інформацію про основні тенденції в області безпеки/загроз 2020 року, огляд основних видів шкідливих програм і найбільш небезпечних груп вимагачів, а також вказує на вразливість, яка сприяє найбільш успішним атакам.

Крім того, команда Acronis CPOC також вивчає тенденції та технології для прогнозування найбільших кіберзагроз, які можна очікувати в 2021 році.

Поточна ситуація з кіберзагрозами

Найбільш серйозною кіберзагрозою, як і раніше залишається вимагання. Зокрема, програмне забезпечення для отримання викупу “Лабіринт”, широко використовувалося протягом минулого року і на нього припадало майже 50% всіх випадків отримання викупу.

Програми-вимагачі як і раніше представляють собою серйозну загрозу.

При підготовці звіту Acronis Cyberthreats фахівці відзначають, що замість вимоги викупу за розшифровку заражених даних, зловмисники викрадають конфіденційні, а іноді і занадто особисті дані, перш ніж вони будуть зашифровані. Потім вони погрожують опублікувати викрадену інформацію, якщо жертва не заплатить.

Аналітики CPOC виявили докази того, що в 2020 році в результаті атаки з метою отримання викупу понад 1000 компаній по всьому світу зазнали витоку даних. Вони очікують, що ця тенденція збільшиться протягом наступних 12 місяців і випередить шифрування, як основну тактику атаки для цих кіберзлочинців.

У той час, як пандемія COVID-19 і перехід на віддалену роботу посилили існуючі проблеми захисту і безпеки, Acronis попереджає, що 2021 рік стане «роком вимагання».

“2020 рік поставив величезну кількість завдань перед ІТ-фахівцями, організаціями та постачальниками послуг, які їх підтримують “, – зазначив Stas Protassov, Acronis co-founder and Technology President. “Аналізуючи активність, атаки та тенденції, які ми виявили і чітко уявляючи свої результати, ми сподіваємося розширити можливості наших партнерів і допомогти ІТ-спільноті в цілому підготуватися до погроз на горизонті.

Звіт Acronis про кіберзагрози

Попередження про передачу даних за гроші – лише одне з кількох примітних висновків у звіті Acronis Cyberthreats. Аналізуючи поточні тенденції, звіт також прогнозує:

  • Збільшення кількості атак на віддалених працівників.
  • Вимагачі будуть шукати нових жертв. Зловмисники, які використовують програми-вимагачі, будуть звужувати коло своїх інтересів і шукати мішені, які принесуть більше прибутку.
  • Неактуальність традиційних антивірусних продуктів. Оскільки окремих рішень для резервного копіювання та кібербезпеки вже недостатньо, організаціям потрібні нові стратегії і рішення, розроблені для того, щоб випереджати нові загрози.

Основні висновки

“Коли мова заходить про існуючі рішення і стратегії, поточні тенденції кібератак показують, що традиційна кібербезпека зазнає невдачі – як правило, через слабкі технологій та людські помили, яких можна було б уникнути”, – додав Candid Wüest. the VP of Cyber ​​Protection Research at Acronis. “Як кіберзлочинці розвивають свої атаки, так і самі організації повинні вдосконалювати свій захист і безпеку”.

Джерело Acronis

З питань придбання продуктів Acronis звертайтеся до наших фахівців +380 (44) 355 07 70 або info@amica.ua.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]